Oddych, hry, náuka aj kultúra

Oddych a posedenie v altánkoch

Návštevníkom, ktorí si chcú posedieť, oddýchnuť a ukryť sa pred horúčimi slnečnými lúčmi sú k dispozícií drevené altánky. Hneď pri vodnej ploche sa nachádza hlavný altánok s posedením, blízko ktorého je bufet - ponúka občerstvenie v podobe jedál, alko a nealko nápojov, kávy či nanukov. 

Samostatné menšie altánky sú ideálnym miestom pre vareniu guľášu či grilovačku. V areáli je možnosť zapožičania kotlíku, platne, roštu a potrebného náčinia (varecha, naberačka, .. vrátane dreva). Okrem altánkov zabezpečujú pohodlie a dokonalý oddych lehátka, ktoré si návštevníci môžu prenajať. 


Exteriérové hry

V areáli Žabia cesta nuda nehrozí. Ak návštevníci nemajú chuť na náročnejšie športovanie a využitie multifunkčného ihriska, môžu si deň spríjemniť troškou zábavy v podobe exteriérových hier. Zapožičať si môžu ruské kolky a exteriérový šach, ktorý sa hrá priamo v hlavnom altánku.

Náuka aj kultúra

Centrom výuky a vzdelávania v areáli Žabia cesta je budova Domu prírody.  V Dome prírody sa na prízemí nachádza spoločná miestnosť a na poschodí 2 učebne, ktoré slúžia na prednášky (nielen prírodovedných predmetov) pre žiakov a študentov. Tento priestor je určený na školenia, prezentácie, workshopy o životnom prostredí, faune, flóre a podobne. 

Hlavným prvkom pre kultúrne využitie v areáli je prekryté pódium, na ktorom sa budú konať rôzne kultúrno-spoločenské akcie.